Doradztwo inwestycyjne

Wszyscy ci, którzy nie mają przekonania co do inwestycji w klasyki , powinni raz jeszcze przemyśleć całą sprawę. Analitycy z niemieckiego Südwestbanku nie mają bowiem wątpliwości co do tego, że zakup klasyka może być rentowną inwestycją. Znacznie rentowniejszą, a przy tym również bezpieczniejszą od zakupu akcji na giełdzie czy zakupu nieruchomości . Wiele klasyków na przestrzeni kilku czy maksymalnie kilkunastu lat zwiększa swoją wartość o kilkaset procent , Bankierzy dysponują tu rzeczywistymi danymi i liczbami, a nie kierują się emocjami , a więc należy im zawierzyć .

Oczywiście nie każdy oldtimer daje szansę równie dużego zarobku. Ponadto są samochody, w których kolekcjonerzy inwestują bardziej niż w inne marki czy modele .
O tym, że Europejczycy coraz częściej inwestują w klasyki, najlepiej świadczy też indeks wartości stworzony przez Südwestbank. Jest nim OTX Classic Car Index i odnosi się on do wartości poszczególnych modeli wśród samochodów klasycznych .

Co roku są wydawane katalogi wartości pojazdów klasycznych w poszczególnych klasach stanu pojazdu. Na ich podstawie i analizie na przestrzeni ostatniej dekady , tendencji spadku wartości pieniądza ,sytuacji geopolitycznej , możemy wywnioskować tendencje długofalowe.
Przez naszą ponad 30 letnią znajomość rynku , obecności na wszystkich większych wydarzeniach z tej branży , śledzenia rynku dużych inwestorów , wiemy jakie są tendencje i jakie przesłanki rządzą prawami zainteresowań w poszczególne marki i modele.

Zapraszamy do kontaktu

Andrzej Bińczycki